facebook

Jak se zapojit

Hraj celý školní rok se spolužáky o Zemi!

Projekt HRAJ O ZEMI pro tebe vytváří desetidílnou sérii on-line her, ve kterých můžeš nejen pomáhat detektivovi Martymu v jeho pátrání po příčinách různých záhad souvisejících s životním prostředím, ale i soutěžit s ostatními školami, zda budeš tu svou nejlépe reprezentovat. Každý měsíc školního roku 2011/2012 pro tebe a spolužáky připravíme nové herní kolo. Jednou budeš pátrat po příčinách povodní, jindy se zas vydáš do neznámých krajin.

Studuj si o Zemi!

Ke každému tématu hry jsme pro tebe připravili e-kurz, ve kterém můžeš nalézt mnoho zajímavých informací, pobavit se, otestovat a hlavně rozšířit si své znalosti. Na rozcestník e-kurzů se dostaneš zde.

Přečti si něco více!

Pro ty, kteří si rádi čtou a zjišťují další informace, nebo je jen baví příroda, ekologie a podobná témata, náš tým vytvořil doprovodné texty ke každému hernímu kolu. Pokud si chceš k jednotlivým tématům našeho projektu přečíst více informací, nalezneš je zde.

Změň své okolí i sebe!

Během měsíce dubna 2012 vyhlásíme soutěž pro všechny žáky druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií o nejlepší týmový projekt. Výsledkem projektu bude návrh na zlepšení tvého okolí, který bude šetrný k životnímu prostředí. Pravidla a podmínky soutěže, ale i způsob hodnocení soutěžních projektů ti včas představíme na těchto stránkách a pošleme do tvé školy. Na tobě bude sestavit šestičlenný tým svých spolužáků a vypracovat co nejlepší projekt.

Vyhraj a pojeď s námi na dobrodružný víkend!

Týmy, které vytvoří 15 nejlepších projektů, budou odměněny víkendovým pobytem v ekocentru. Během víkendu pro vás připravíme různorodé aktivity. Seznámíte se se zajímavými postupy, například jak funguje pasivní dům nebo bio moštárna, trochu si zasoutěžíme, vzájemně se poznáme, zahrajeme si bojovku a hlavně budeme hrát o naši Zemi!

Zapoj svoji školu, své spolužáky, učitele, ať všichni hrají o Zemi!