facebook

Jaká jsou pravidla hry

O hře obecně

HRAJ O ZEMI je dobrodružnou výpravou, při které hráči odhalí spoustu záhad a dozví se mnoho zajímavostí o naší Zemi. Hra je vytvářena primárně pro žáky druhého stupně základní školy a odpovídajících ročníků gymnázií. Zahrát si ji mohou všichni, tedy nejen žáci, ale i jejich učitelé či rodiče.

Hra se skládá z celkem deseti herních kol. Každé kolo se zabývá životním prostředím a naším vlivem na něj. Témata jednotlivých herních kol naleznete v sekci O projektu. Herní kola budou postupně spouštěna každý měsíc v průběhu školního roku 2011/2012. Termíny jejich spuštění  budou zveřejňovány v sekci Aktuality. Většina kol (kromě prosincového a červnového) bude spuštěna vždy druhé úterý v měsíci. Na konci herního kola proběhne tipovací soutěž (více o soutěži níže). První herní kolo bude po ukončení tipovací soutěže zpřístupněno i nezaregistrovaným hráčům. Můžete pak třeba porovnat výsledky Vaše a Vašich rodičů!

Průběh hry

Pro spuštění hry je vždy nutné se zaregistrovat nebo přihlásit, je-li hráč již registrován. Přihlášení je možné provést v poli v pravém horním rohu.  Více o registraci se dočtete níže.

Po přihlášení hráč kliknutím na pole Aktuální kolo vstoupí do právě probíhajícího herního kola zábavně-vzdělávací hry. Je možné si zahrát i starší kola, která naleznete v sekci Archiv kol.

Všemi deseti koly hráče provází postava detektiva Martyho, který spolu s hráčem postupně řeší jednotlivé úkoly.

Protože v každém kole budete řešit novou záhadu, bude i postup jejího řešení vždy odlišný. Marty Vám proto vždy na začátku kola celý případ popíše a vysvětlí Vám, jak při vyšetřování postupovat.

Pokud si chcete zahrát aktuální kolo hry, klikněte ZDE.

Tipovací soutěž

Na konci každého kola odměníme školu, ze které se do hry zapojilo nejvíce žáků, zajímavým dárkem. Počet žáků z jednotlivých škol je možné sledovat v grafu, který naleznete v sekci Výsledky.

Šanci na odměnu mají ale i jednotliví hráči. Na konci každého kola vyhlásíme jednu tipovací otázku a ten, jehož odhad bude nejpřesnější, získá odměnu. V případě, že by se do správné odpovědi strefilo více žáků, absolutního vítěze vybereme losem.

e-learningové kurzy

Na hru vždy navazují e-learningové kurzy (e-kurzy), ve kterých si můžete osvěžit znalosti získané při hře,  a dozvíte se i něco nového. E-kurzy Vás budou provázet Vojta a Dáda, kteří Vám poradí, jak kurz lehce zvládnout. Závěrečný krátký test pak už bude hračka. E-kurzy si můžete zahrát i ve škole společně se spolužáky, pobavit se s nimi o zadání a navzájem si poradit.

Registrace

Registrací získá hráč přístup do hry. Registrace slouží výhradně k účelu administrace projektu. Všechna poskytnutá data jsou považována za důvěrná a nebudou poskytnuta třetí straně vyjma MŠMT, poskytovatele dotace na realizaci projektu.

Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit, ostatní pole jsou nepovinná. Registrací dává hráč souhlas k tomu, aby byl ze strany provozovatele hry kontaktován za účelem informování o dalším průběhu projektu. Tyto aktuality budou zasílány jednou měsíčně a dozvíte se v nich o spuštění nových herních kol, o doprovodných akcích a podobně.

První herní kolo bude po odehrání registrovanými hráči (po měsíci) zpřístupněno volně veřejnosti, bez registrace.. Ostatní herní kola budou spouštěna postupně, každý měsíc jedno, a budou přístupná již jen registrovaným hráčům. Celá hra bude zpřístupněna veřejnosti na konci školního roku.