facebook

O projektu Hraj o zemi

HRAJ O ZEMI je tvořivý projekt pro všechny žáky druhého stupně základní školy a odpovídajících ročníků gymnázií. Během projektu si budeme hrát a poznávat prostředí kolem sebe prostřednictvím internetu, při výuce ve škole a na závěr i v ekocentru. Tématem projektu je životní prostředí a náš vliv na něj.

Vše odstartovalo v září 2011 spuštěním on-line multimediální hry, která formou detektivních příběhů přiblíží deset vybraných témat ze životního prostředí a jeho ochrany. Mezi herní témata patří: voda, energie, doprava, jídlo, bydlení, životní styl, životní cyklus výrobků, technologie, ekodesign, turismus.

K prohloubení znalostí si nebudete jen hrát, ale také se trochu učit pomocí e-kurzů.

Následně budou vybraní žáci realizovat ekologické audity subjektů ve svém okolí. Autoři nejlepších ekologických auditů budou odměněni víkendovým pobytem v ekologickém centru.

V projektu myslíme i na učitele, pro které vytváříme metodiky, ty jim budou nápomocné při začlenění hry do výuky. S formou využití hry a e-kurzů ve výuce se učitelé budou moci detailněji seznámit na některém ze 13 vzdělávacích seminářů.

Hrát o Zemi můžeme díky financování z prostředků ESF v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.

 

Často kladené dotazy (FAQ)

Dobrý den, bohužel jsem zapomněla své heslo. Jak mohu dostat nové?

Dobrý den, pokud si pamatujete e-mail, který jste při registraci a přihlašování používala jako přihlašovací jméno, pak je možné si rychle zadat nové heslo, které budete při přihlašování používat. Vše je detailně popsáno v příloze.


Dobrý den, je možné se do projektu zapojit i v průběhu roku?

Dobrý den. Ano, do projektu se můžete zapojit kdykoli. Projekt není nikaj časově omezen. Stačí se zaregistrovat a můžete začít hrát. Proběhlá kola si po registraci, pokud budete mít zájem, můžete zahrát v sekci "Archiv kol".