facebook

Aktuality

Ekologické síťky a sáčky na potraviny

Šikovnou nákupní skládací tašku z ekologických materiálů už určitě máte. Napadlo vás ale někdy, že i přesto spotřebujete při nákupu řadu mikrotenových sáčků na uzeniny, sýry a zeleninu, které stejně po nákupu vyhodíte?

Chytré, zdravé, ekologické a opětovně použitelné řešení se nabízí v podobě ekologických sítěk na potraviny. Výhod sítěk oproti jednorázovým sáčkům je hned několik. První je bezpochyby možnost jejich mnohonásobného použití, stačí si je prostě vzít sebou do supermarketu, obchodu nebo na trh do nákupní tašky.

Další výhodou je jejich zpracování, síťku stačí stáhnout šňůrkou, aby se z ní obsah nevysypal. A i přes svou zanedbatelnou hmotnost je velmi pevná. Navíc, pokud se od zeleniny či pečiva ušpiní, můžeme ji prostě vyprat.

Uskladnění potravin v těchto síťkách také prodlužuje jejich životnost. Vzduch skrze síťku může volně cirkulovat a potravina vydrží déle čerstvá na rozdíl od té uzavřené neprodyšně v mikrotenu.  Tyto síťky neobsahují škodlivé látky, jako jsou ftaláty či olovo.

Jinou alternativou pro uchovávání a skladování potravin jsou sáčky z přírodních materiálů, např. z bavlny, které se používají na uskladnění či přenášení sypkých potravin jako je obilí, fazole nebo ořechy. Toto řešení pro uskladnění takového druhu potravin je chytré v tom, že přírodní materiály lépe pohlcují vlhkost a potraviny v nich uložené podléhají méně zkáze. Samozřejmě i tento druh sáčků lze mnohonásobně používat a je také velmi skladný.

Ať už zvolíte jakoukoliv z těchto variant, budete tím šetřit přírodu a dokonce i vaši peněženku. Směle do toho!

sitovy_sacek.jpgbavlneny-pytlik.jpg

Zpět