facebook

Aktuality

Nákupní tašky – módní, skladné a ekologické

I při nakupování je třeba myslet na přírodu a jedním ze způsobů, jak zamezit přílišné spotřebě plastových tašek a sáčků, je používání ekologických nákupních tašek.

V dnešní době existuje nepřeberné množství výrobců, kteří používají ohromné množství barev, potisků, tvarů a materiálů pro výrobu těchto speciálních tašek. Ekologické tašky se vyznačují především pevností, skladností a možností několikanásobného použití. Není pak třeba skládat nákup v potravinách nebo v drogerii do igelitových sáčků, které doma po použití prostě vyhodíme. Ekologickou tašku obyčejně zmuchláme do malé kapsičky a hodíme ji do batohu, do kabelky nebo do kapsy ihned připravenou pro další použití. Ekologické tašky i přes svoji pevnost mají velmi nízkou hmotnost. Můžeme si tak být jisti, že nás taška nebude příliš zatěžovat.

Můžeme si rovněž vybrat nejen z různých recyklovaných materiálů či organické bavlny, ale také z různých modelů. Krom tašek na rameno existují také speciální nákupní košíky, tašky na lahve, či nákupní vozíky na kolečkách.

Krom toho, že tento způsob nakupování je samozřejmě k přírodě šetrnější, šetří dokonce i vaši peněženku. Igelitové sáčky a tašky se ve většině obchodů platí a cena nákupů se nám tak zvyšuje. Jen si zkuste spočítat, kolik takových igelitových sáčků nebo tašek v týdnu použijete a jaká je jejich přibližná cena za celý rok.

ztaska1.jpg

Zpět